Sportovní vyžití pro celou rodinu. Vhodné pro vyznavače zimních sportů. Lyžařský vlek ve vzdálenosti 400 m od penzionu, vhodný pro děti i pokročilé lyžaře. Další vleky pro náročné: Harrachov - Rokytnice nad Jizerou. Do těchto středisek je z Kořenova dobré autobusové spojení.      NÁŠ TIP: Kořenov - Bavorák ( občerstvení u vleku ).
KOŘENOV    Tato horská obec je vzdálená od Harrachova pouhé 3 km - směr Tanvald-Praha. Svojí polohou a nadmořskou výškou 725 m n.m. skýtá záruku dobrých sněhových podmínek po 4 až 5 něsíců v roce. Zimní sezóna začíná v prosinci a končí v březnu / dubnu.
Sjezdové tratě:     Bavorák - vhodné pro začínající i zkušené lyžaře, možnost občerstvení, vlek Sokol Horní Polubný, tento vlek s nočním osvětlením bývá v provozu do 24.00 hodin, další vlek se nachází v Příchovicích, popř. lyžařský vlek Mýtiny Kořenově. Doporučujeme vlek pro zkušené lyžaře v Vysokém nad Jizerou "Šachty". Možno využít lyžařské vleky v blízkém Harrachově, popř. Rokytnici nad Jizerou.
Běžecké tratě:     Jizerská magistrála, velké množství udržovaných tratí po celém Kořenově, upravované a značené cesty s běžeckou stopou s napojením na běžecké tratě v Krkonoších i Jizerských horách.


HARRACHOV   Toto středisko zimních sportů a rekreace nabízí svým návštěvníkům několik sjezdovek všech stupňů obtížnosti, skokanské můstky, včetně mamutího můstku K120 a běžecké závodní tratě, včetně biatlonové střelnici na "Kolečku", ve vlastnictví Sportovního klubu Policie České republiky Harrachov. Lyžařské sjezdovky, které provozuje SPORTOVNÍ AREÁL HARRACHOV jsou vybaveny systémem umělého zasněžování, který umožňuje lyžování až 5 měsíců v roce. Pro vyznavače běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála. Na všechny sjezdovky mají přístup také snowboardisté, kteří mohou využívat všechny lanové dráhy, což v jiný střediscích není dovoleno.
V Harrachovš působí několik lyžařských škol s výukou sjezdového i běžeckého lyžování. Pokud nemáte lyžařské vybavení, je zde k dispozici několik půjčoven, které dohromady nabízejí více než 5.000 párů lyží. Tyto půjčovny zajisťují také kompletní servis lyžařského vybavení. V Harrachově se rovněž pořádají významné soutěže v zimních sportech. Mezi hlavní patří každoročně několik významných soutěží ve skocích na lyžích, včetně světového poháru a mistrovství světa. Informace o aktuálních sněhových podmínkách můžete nalézt např. na televizní stanici ČT 2 (denně od 7,30 do 8,00 hodin živý přenos) v pořadu Panorama, přenos snímků z kamery na internet – systém Holidayinfo hledejte na internetové adrese: http://www.holidayinfo.com/).

Sjezdové tratě: Čertova hora – Rýžoviště, délka 1640 m, převýšení 300 m, plocha 9,8 ha Modrá Čertova hora – Rýžoviště, délka 2200 m, převýšení 300 m, plocha 7,2 ha Černá Čertova hora – Rýžoviště, délka 1250 m, převýšení 300 m, plocha 6 ha K těmto třem sjezdovkám náleží lanová dráha Rýžoviště – Čertova hora. Červená II Čertova hora – Harrachov, délka 1850 m, převýšení 355 m, plocha 9,5 ha K této sjezdovce náleží lanová dráha Harrachov – Čertova hora. Sachrův kopec, 230 m, 410 osob/hod. Nový Svět, 120 m, 210 osob/hod., osvětlení pro noční lyžování. Šedý Vlk, 250 m, 450 osob/hod., osvětlení pro noční lyžování. Zákoutí volného času – 4 vleky, technický sníh, osvětlení pro noční lyžování . Snowboardisté mají přístup na všechny sjezdovky.
Běžecké tratě: 2x 7,5 km upravovaných standardních tratí označených pro turistické využití lyžařská běžecká magistrála – cca 51,4 km upravovaných a značených cest s běžeckou stopou v okolí Harrachova s přístupy na hřebeny Krkonoš.
Lanové dráhy a vleky:
Lanová dráha Rýžoviště – Čertova hora (přepravní kapacita 2200 osob/hod.) moderní čtyřsedačková lanovka s nástupním pojízdným kobercem Lanová dráha Harrachov – Čertova hora (přepravní kapacita 900 osob/hod.) dvousedačková lanovka u mamutího můstku, snadno přístupná z centra Harrachova Lyžařský vlek Doppellmayr D 380 (přepravní kapacita 700 osob/hod.) 400 m dlouhý vlek v dolní části sjezdovky Červená II, osvětlený pro noční lyžování.
Zasněžování technickým (umělým) sněhem: sjezdovka Červená I a Červená II v celé délce a ploše
Provozní doba:
8,00 – 16,00 hod. všechny lanovky a vleky, vlek Doppellmayr D 380 dle zájmu až do 21,00 hod.


ROKYTNICE NAD JIZEROU    Horské krkonošské městečko Rokytnice nad Jizerou leží nedaleko Harrachova. Obě střediska odděluje pouze Čertova hora, na kterou vede z Harrachova sedačková lanovka, která je v provozu i v letních měsících, (přeprava horských kol zdarma).
Sjezdové tratě:      V zimních měsících je to především čtyřsedačková lanovka na vrchol Lysé hory do výše 1 312m n.m., o délce 2 198m a přepravní kapacitě 1800 osob/hod. Dále je to 6 lyžařských vleků různých délek i náročnosti o celkové kapacitě 5.890 osob/hod (Přibližovací vlek, Kaprun I a II, Křížek, Zalomený a Montaz). Trvale upravované sjezdové tratě v délce 9,5km od nejnáročnější černé sjezdovky, přes FIS červenou, turistickou modrou, slalomový svah až po tratě pro úplné začátečníky zajistí mnoho krásných zážitků. Upravované běžecké tratě, které navazují na tratě sousedního zimního střediska Harrachov najdete „U Kapličky”.
Běžecké tratě:      Z Rokytnice nad Jizerou můžete směle vyrazit na túru po hřebenech Krkonoš. Najdete zde mnoho km najetých a upravených stop, které uspokojí všechny vyznavače tohoto sportu.


Návštěvník číslo:   
Copyright ©  2001 Pepino®