Náš TIP na výlet: Mumlavské vodopády - d o p o r u č e j e m e !

          TIP:    Mumlavské vodopády se nachází nedaleko rekreačního střediska  Harrachov, (686 m nad.m.) na řece Mumlavě. Mumlavský vodopád je tvořen až 8 m vysokými stupňovitě uspořádanými žulovými bloky, u jejichž úpatí se nacházejí tzv. Čertova oka. Jedná se prohlubně, které byly v žulovém podkladu vyhloubeny pohybem vody s kamínky. Nedaleko najdete Mumlavskou boudu (786m nad m.), dříve hájovnu a dnes výletní restauraci.  Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole, (doporučujeme kvalitní značkové horské kolo), po asfaltové cestě, zde je zákaz vjezdu motorových vozidel.
Mumlavské vodopady - Wasserfälle
Od Mumlavských vodopádů můžete pokračovat dále na Voseckou boudu, která byla postavena kolem roku 1740, (1270 m nad m.) - tato stavba byla původně určena jako ubytovna pro dřevorubce a od 19. století začala poskytovat služby pro turisty. Dále se můžete vydat na Tvarožník (hraniční místo se zajímavým seskupením žulových balvanů nedaleko Vosecké boudy. Pramen Labe sbírající vody z početných rašelinišť náhorní plošiny se nachází na Labské louce, byl upraven v roce 1968 a byla zde nainstalována deska s městy, jimiž Labe protéká. Delé můžete pokračovat na Krakonošovu snídani - toto výletní místo je křižovatkou turistických cest v Mumlavském dole.  Krkonoše  jsou dobře přístupné v zimních měsících na běžkách. V letních měsících se můžete vydat na pěší túru, popř. na horských kolech, (běžecké, sjezdové lyže, boty, horská kola a ostatní sportovní potřeby si můžete vypůjčit v místních půjčovnách).
Další tipy na výlet: Studená - kamenný kříž z roku 1822, Ručičky - najdete na Čertově pláni, tvoří křižovatku turistických cest na Dvoračky, Dvoračky - horská bouda a výletní místo pod Lysou horou, do dnešní podoby byla zrekonstruována roku 1928, Rýžoviště - již název navídá, že se zde v minulosti rýžovalo zlato, Harrachov - významné rekreační a sportovní středisko, (biatlonová asfaltová dráha s malorážkovou střelnicí v majetku Sportovního klubu policie Harrachov) atd..

Copyright © 2002  Pepino® 

Počet přístupů: