Představujeme Vám rekreační a sportovní středisko Rokytnice nad Jizerou. Každý den můžete sledovat aktuální informace o provozu vleků, sněhových podmínkách a aktuálním dění v přímém přenosu na programu ČT2 v pořadu Panorama od 7:55 do 8:30 hod. Využijte nabídku rodinných penzionů v této atraktivní lokalitě !!!
Základní informace o sportovním a rekreačním středisku Rokytnice nad Jizerou

Osídlení Rokytnice je doloženo v 16. století, kdy se v okolí Huťského potoka těžilo stříbro, měď a olovo. Tento potok se původně jmenoval Rokytnice, název dostal od slova rokytná – voda tekoucí mezi rokytami (vrbami).
První obyvatelé zde těžili dřevo, ale také měď, olovo a stříbro, jiní začali o něco později ručně tkalcovat. V 19. stol. bylo toto domácí tkalcování vytlačeno tovární výrobou. Důležitá je i zdejší sklářská tradice, sklárny zde byly v provozu již v 16. století. Pracovala zde i známá rodina sklářů - Schürerové. Součástí Rokytnice nad Jizerou jsou osady Františkov, Studenov a Vilémov.

Rokytnice nad Jizerou nabízí mnoho cyklistických stezek různých náročností. Najdou se zde tratě jak pro závodníky, tak i pro rodiny s dětmi. V současné době se připravují cykloturistické mapy. Výlety na horských kolech s průvodcem, horské túry s doprovodem zkušeného člena Horské služby. Každoročně se zde pořádají cyklistické závody. Jeden je součástí Českého poháru v Dual slalomu. Jezdí se na sjezdovce Skiareálu Modrá hvězda, kde je připravená kvalitní trať s velkým skokem. Druhý závod je součástí Krkonošského poháru v Cross Country.
Během jara, léta a podzimu jsou v Rokytnici a okolí ideální podmínky pro pěší i cyklo turistiku. Můžete se např. vydat k prameni Labe, na Zlaté návrší, k mohyle Hanče a Vrbaty, k Sněžným jámám, Vosecké boudě, do Kotelních jam, nebo procházkou na skálu Strážník, odkud je přenádhermý výhled na Rokytnici. Turistické tratě lze volit dle obtížností. V jarních, letních a podzimních měsících jsou připraveny tenisové dvorce a volejbalové hřiště u Sportovní haly. Celoročně lze využívat i kuželnu s dvoudráhou a automatickým stavěčem kuželek.
V zimních měsících je to především čtyřsedačková lanovka na vrchol Lysé hory do výše 1 312m n.m., o délce 2 198m a přepravní kapacitě 1800 osob/hod. Dále je to 6 lyžařských vleků různých délek i náročnosti o celkové kapacitě 5.890 osob/hod (Přibližovací vlek, Kaprun I a II, Křížek, Zalomený a Montaz). Trvale upravované sjezdové tratě v délce 9,5km od nejnáročnější černé sjezdovky, přes FIS červenou, turistickou modrou, slalomový svah až po tratě pro úplné začátečníky zajistí mnoho krásných zážitků. Upravované běžecké tratě, které navazují na tratě sousedního zimního střediska Harrachov najdete „U Kapličky”. Pro váš aktivní odpočinek a při špatném počasí je možno využít služeb Sportovní haly. Hala 18x36m je použitelná téměř pro všechny druhy míčových her. Tělocvična o rozměrech 12x18m je dobře vybavena cvičebním nářadím, včetně trampolíny. Využít lze i vybavenou posilovnu. Regenerovat můžete i v sauně.

Telefonní předvolba:
meziměsto: 481 + telefonní číslo
mezinárodní: 00420 481 + telefonní číslo

Poštovní směrovací čísla:
Dolní a část Horní Rokytnice - 512 44
Horní Rokytnice - 512 45

Rokytnice nad Jizerou je pokryta signálem GSM Paegas, Eurotel a Oskar.


Doprava do Rokytnice nad Jizerou je možná vlastním automobilem směr Praha - Harrachov. 3km před Harrachovem (u benzinové čerpací stanice ROBIN OIL) odbočit vpravo směr Jilemnice. Další možnost je autobusem přímo z Prahy, Hradce Králové, Brna, Ústí nad Labem, Liberce, Kolína, Jičína, Mladé Boleslavi nebo Vrchlabí. Do Rokytnice nad Jizerou se dá cestovat též vlakem a to směrem na Starou Paku, Martinice v Krkonoších a pak na Rokytnici n. J.. V Rokytnici nad Jizerou jezdí přes zimní sezónu pravidelná autobusová linka pro lyžaře - Skibus.

Počet přístupů:   

Copyright © 2002  Pepino®